Як вибрати махровий рушник

Наші мами ще пам'ятають ті часи, коли купити махровий рушник великого розміру або дитячий рушник коштував великої праці. Проте сьогодні таке багатство вибору, що очі мимоволі розбігаються. Сьогодні виробляють махрові рушники Росія, Туреччина, Китай, Індія, Пакистан, Єгипет та багато інших країн.

Приємно після душу, ванни, лазні або інших водних процедур закутатися в м'який махровий рушник. Але часом після пари-трійки прань вони стають жорсткими і не зовсім тим, що вам хотілося б. Потрібно знати основні характеристики, куди слід звертати увагу. Це здатність вбирати, щільність, ворс та м'якість.
1. Поглинання.

Махровий рушник, перш за все, має бути гігроскопічним (добре вбирати вологу). Уважно прочитайте склад виробу, який вказаний на маркуванні махрового рушника. Практично завжди там пишуть – бавовну, але не завжди вказують на країну-виробника. Досить поцікавитись країною-виробником бавовни. Саме цей критерій визначить таку важливу характеристику рушника, як його здатність забирати вологу.

Найбільш якісною і придатною для виготовлення махри вважається бавовна з Єгипту та Пакистану. Що стосується типу пряжі, вона буває подвійна, кручена, зачесана та одинична. Однією з найкращих вважається зачесана пряжа, оскільки вона забезпечує високу гігроскопічність махрового виробу.

2. Щільність.

Термін служби махрового виробу залежить від його щільності. У середньому рушник служить до трьох років використання, але це далеко не межа. Також чим вище щільність рушника (показник вимірюється в грамах на квадратний метр), тим більше вологи воно може ввібрати. На жаль, щільність не вказується на маркуванні рушників. Тому, вибираючи рушник, орієнтуйтеся на вагу: хороший рушник не може бути легким.

3. Ворс.

Махрові рушники не люблять крайнощів, тому занадто довгий ворс (довжина 8 мм) поганий так само, як і занадто короткий (довжиною 3,5 мм і нижче). Це дуже просто: довгий ворс створює враження густоти, але вже після першого прання втрачає свій товарний вигляд. Що стосується короткого ворсу, то він зовсім не забезпечує поглинання вологи, рушник просто стає мокрим, вкрай неприємним у використанні через жорсткий «покрив». Оптимальна довжина ворсу для махрового рушника – 5 мм. Також рушник не повинен залишати волокон на вологій шкірі рук, обличчя та тіла.

4. М'якість.

Не завжди м'якість рушника говорить про хорошу якість махри. Багато виробників додають у бавовну віскозу (синтетику), що дає відчуття м'якості, але погано впливає на якість поглинання води. Якщо ви бачите, що на маркуванні вказано – 100% бавовна (ПК), то знайте – це також синтетика. Перевірити наявність штучних матеріалів у складі махрового рушника можна, але вже після його покупки та в домашніх умовах.

На горизонтальну скляну поверхню потрібно налити близько 5 мл води та провести по ній рушником: якщо після цієї процедури на поверхні залишилися розлучення та волога, значить, у складі махри є синтетика.

Тепер ви з повною впевненістю можете вирушати до магазину за махровими рушниками, а з ними вже у ванну, лазню та на пляж.