Догляд за вовняними пледами та ковдрами

Стирка 30 градусовВовняні вироби практичні, красиві та здатні створювати затишок у Вашому домі. Ковдри та пледи з натуральної вовни – дуже добротні та якісні вироби, які можуть Вам прослужити довго. Ми хочемо розповісти вам про правильний догляд за ними.

Насамперед, ознайомтеся з етикеткою на виробі – там мають бути вказані особливості чищення, прання, сушіння та прасування. А тепер – основні рекомендації:

1. Новий виріб з вовни слід провітрити на свіжому повітрі, бажано протягом декількох годин. Це допоможе позбавитися запахів, які дуже легко вбирає вовну з навколишнього середовища. За кілька годин вони підуть, і ваш плед чи ковдру набудуть свіжості.
2. Один з варіантів догляду – сухе чищення. Ви можете провести її самостійно, або здавши в хімчистку, виділивши забруднені ділянки на виробі. Після чищення також бажано провітрити плед або ковдру на свіжому повітрі.

3. Якщо Ви хочете випрати виріб із натуральної вовни самостійно, то краще це зробити вручну. Рекомендуємо замочити ковдру/плед у теплій воді (з температурою не вище 30 градусів). Попередньо розчин додайте миючий засіб, і замочіть виріб на 5-10 хвилин. Для прання краще використовувати спеціальні засоби з ланолін або звичайний шампунь, вони допоможуть зберегти довговічність вовни. Не можна використовувати порошки з вмістом відбілюючих або компонентів, що підфарбовують. Після цього двічі прополощіть плед у теплій воді і дайте стекти. Не можна терти, викручувати та розтягувати вовняні вироби, оскільки вони можуть змінити форму, розтягнутися. Після цього сушіть його у розправленому вигляді. Не слід прати натуральні шерстяні пледи і ковдри в пральній машинці, віджимати в центрифузі.

4. У процесі експлуатації рекомендуємо 1-2 рази на рік провітрювати та просушувати вовняні вироби на свіжому повітрі. Для цього оберіть теплу та суху погоду, щоб плед або ковдра не просочилися вологою. Уникайте сушити їх на відкритому сонці – фарби можуть вигоряти.

5. Якщо ви не користуєтеся деякий час постільними речами з вовни, впакуйте їх у нещільний пакет, який матиме вільний доступ повітря. Для тривалого зберігання в упаковку з пледом додайте препарати для захисту від молі. Не можна зберігати вовняні вироби у сирому чи холодному приміщенні, оскільки ви ризикуєте їх зіпсувати.

І ще кілька корисних порад:
- до розчину для полоскання можна додати 1 столову ложку винного оцту,
- для відновлення кольору під час пожовтіння потримайте виріб у воді з додаванням скибочки лимона,
- плями бруду на вовняних виробах потрібно просушити, а потім просто почистити сухою щіткою одягу,
- при віджиму виробу краще спочатку дати стекти воді, а потім загорнути його в махровий рушник, не скручуючи і не віджимаючи із застосуванням сили,
- сушити плед або ковдру після прання потрібно не підвішуючи (щоб уникнути деформації або розтягування). Просто розкладіть його на рівній поверхні.
Ось основні поради, дотримуючись яких Ви зможете довго користуватися виробами з натуральної вовни, насолоджуватися їхньою красою та теплом.

 

Джерело http://www.vladi.com.ua/ru/index